Zuhal Olcay’dan Eski Eşleri Selçuk Yöntem ve Haluk Bilginer’in Ortak Sorunu Hakkında Enteresan Açıklama

Ünlü oyuncu ve şarkıcı Zuhal Olcay, katıldığı bir programda evliliğine ve eski eşlerine dair açıklamalarda bulundu. Haluk Levent ve Selçuk Yöntem’le olan evliliklerinde tek bir ortak sorun yaşadığını söyleyen Zuhal Olcay, ‘yarışıyorduk’ dedi.

Son olarak Gecenin Ucunda dizisinde izlediğimiz ünlü oyuncu Zuhal Olcay, katıldığı bir programda dikkat çeken açıklamaların altına imza attı.

Yıllardır sayısız dizi ve filmde rol alan, bir diğer yandan müzik kariyerini sürdüren ve herkesin çok sevdiği isimler arasında yer alan Zuhal Olcay, özellikle evlilik konusunda söyledikleriyle dikkat çekti.

Hatırlamayanlar için kısa bir özet geçelim geçmişe dair. Zuhal Olcay’ın ilk eşi Selçuk Yöntem’di.

Aşk-ı Memnu’nun Adnan Bey’i de henüz o zamanlar son derece gençti. Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünü bitirdiği yıl, sınıf arkadaşı Selçuk Yöntem ile dünyaevine girdi Zuhal Olcay. Bu evliliği yaptığında henüz 19 yaşındaydı.

Zuhal Olcay ve Selçuk Yöntem’in evliliği 3 yıl sürdü. Daha sonrasında ayrılık kararı aldılar. Ama arkadaşlıkları yıllardır baki.

Zuhal Olcay, daha sonrasında iş insanı Zafer Olcay ile dünyaevine girmişti. 1980 yılında gerçekleştirdiği evliliği 7 yıl sürmüştü. Bu evliliğinden de kızı Ceren’i kucağına almıştı.

Evet gelelim Haluk Bilginer’e. Zuhal Olcay’ın üçüncü evliliği Haluk Bilginer ile olmuştu.

Şimdilerde yer aldığı her bir yapımı büyük hayranlıkla izlediğimiz Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay ilişkisi aslında uzun solukluydu. 1992’de dünyaevine giren çift 2004’te ayrılmıştı.

Nedeni ise Haluk Bilginer’in Zuhal Olcay’ı, Aşkın Nur Yengi ile aldatıyor olduğu iddialarıydı.

Aldatma iddialarının yayılmasının ardından 2004 yılında çift ayrılmıştı. Daha sonrasında Haluk Bilginer ve Aşkın Nur Yengi’nin 2006 yılında evlenmişti.

Tabii yine de bu ikilinin arkadaşlığı devam etmişti. Hatta birlikte yeniden sahnede tiyatro sergilemişlerdi.

Zuhal Olcay yıllar sonra yaşadığı olay hakkında açıklama yapmış ve ‘O aldatılma duygusu kolay değil. İnsan çok ağlıyor, üzülüyor. Güçlü durmak isterken de hırpalanıyorsun. Bundan sonra sadece sakin ve huzurlu bir hayat istiyorum. Ama her türlü şeye kapım sonuna kadar açık. Aşktan beslenmeye devam.’ demişti.

Bu kısa özetten sonra gelelim size asıl evlilik hakkında söylediklerine. Çünkü ünlü oyuncu Olcay, evliliği hele de iki oyuncunun evliliğini çok zor buluyormuş.

Eski eşleriyle yaşadıklarını baz alarak konuşan Olcay, ‘Oyuncuların evliliği zor değil, evlilik başlı başına zor. Karı kocanın ikisi de oyuncu olunca, ister istemez yarış oluyordur, olmaması mümkün değil.’ diyerek konuyu açtı.

Daha sonrasında “Eğer başa baş giden bir yetenek ve kariyerden söz ediyorsak, felaket!” dedi.

‘Eğer başa baş giden bir yetenek ve kariyerden söz ediyorsak hele, felaket bir şey. O başa başlığı, akıllı ve güzel insanlar bir bütün yapıp, ailenin, tiyatronun yararına kullanır ve çok da güzel sonuçlar elde eder.’

Kızı Ceren Olcay’dan bahseden Zuhal Olcay, “hayatta güvenebildiğim bir varlık…” dedi.

‘Bir kızım olduğu için ve hayatta güvenebildiğim bir varlık olduğu için çok mutluyum.’

Kendi çocukluğuna dair soru sorulduğunda anne ve babasının ayrı ayrı çok iyi insanlar olduğunu fakat anlaşamadıklarını söyleyen Olcay, her konuda onların çok desteğini aldığını da belirtti.

‘Çok değil. Anlaşamıyorlardı çok fazla, ikisi de birer birer baktığında çok tatlı insanlar ama maalesef yanlış cast. Dolayısıyla çok mutlu bir çocukluk geçirmedim. Haksızlık etmeyeyim, sanatçı olmamda, bu yolda eğitim almamda, hayallerimi gerçekleştirmem konusunda gördüğüm destek çok büyük, ailemde çok fazla sanatçı var. Çok fazla destek gördüm ailemden. Huzur içinde uyusunlar.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x