Resmen Lanetlendiler: Brezilya’da Botafogo Takımının “Loserlık” Seviyesi Canınızı Acıtacak

Brezilya Seria A’da futbol tarihinin en ilginç dramalarından birisine tanıklık ediyoruz. Botafogo takımının başına gelenleri okudukça kendi takımınızın haline sevineceğinize eminiz. Bu hafta sonu 90+7’de galibiyet golü bulduğunu sanarken, 90+9’da yediği golle şampiyonluktan bir adım daha uzaklaşan Botafogo’nun hikayesini sizler için derledik?

Brezilya’da Botafogo lige harika bir başlangıç yapmış, teknik direktör Luis Castro ile zirveye oturmuş ve en yakın rakibine 12 puan fark atmıştı.

İlk önce lig devam ederken Luis Castro, Ronaldo’nun olduğu Al Nassr’ın teknik direktörü oldu.

Botafogo’yu zirveye çıkaran teknik direktörünün ayrılışının ardından geçici göreve gelen Cláudio Caçapa, yeni gelen Lúcio Flávio’ya gemisinin 4 maçta 4 galibiyet elde ederek teslim etti.

Bu andan sonra Botafogo resmen lanetlenmiş gibiydi. Lúcio Flávio 8 maçta 1 puan ortalaması tutturarak görevden alındı.

Yerine geçen Tiago Nunes ise son 3 maçta 3 beraberlik elde etti. Takım resmen kazanmayı unuttu.

Bu süreçte o kadar kalp kırıcı mağlubiyetler aldılar ki, artık kazanmalarını bir mucize olarak nitelendirmeye başladılar.

Son olarak Coritiba maçında 90+7’de 1-0 öne geçtiler. Tam “Büyü bozuldu” derlerken, maçın biteceğini düşünürlerken 90+9’da beraberlik golüne engel olamadılar.

Brezilya’da herkes Botafogo’nun lanetlendiğini düşünüyor. Bragantino maçında da son dakikada gol yediler, daha önce 3-1’i koruyamayıp 3-4 yenildiler. Son olarak 5 dakika uzatılan maçta, uzatmanın 9. dakikasında gol yiyerek büyük bir dramaya sahne olan maçta 3 puana hasret kaldılar.

Rakipleri Palmeiras’a şampiyonluğu altın tepsine sunan ve ellerine geçen fırsatı bir türlü kullanamayan Botafogo, ligin bitimine 2 maç kala 3 puan geride.

Tarihin en loser takımı olma yolunda ilerleyen Botafogo taraftarlarına sabırlar diliyoruz. Geri kalan iki maçta bir mucize olmazsa sonsuza kadar hatırlanacak bir kaybeden olacaklar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir