Dışarı Çıkacaklar Dikkat: Hafta Sonu Tatiline Fırtına Gölgesi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, başta Marmara olmak üzere pek çok kente fırtına uyarısında bulundu. Kuvvetli lodos kentleri etki altına alacak. Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabı Twitter’dan (X) uyarıda bulundu. Şen, “Bugün Cuma Marmara’daki kuvvetli Lodos rüzgarından başka önemli bir meteorolojik hadise yok. yarında rüzgar devam edecek Sıcaklıklar yarın da ortalamanın 5-6 derece üzerinde. Yağmur pazartesi. Kar yok” dedi.

ULAŞIMDA AKSAMALAR, ÇATI UÇMASINA DİKKAT

Marmara’nın batısı için yarın kuvvetli fırtına uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Marmara’nın batısında devam eden kuvvetli rüzgarın etkisini arttırarak yarın Çanakkale, Edirne’nin güneyi ve İstanbul’un kuzey ilçelerinde güney ve güneybatı yönlerden kısa süreli fırtına (40-60, hamlesi 75 kilometre/saat), Kırklareli’nin Demirköy ve Vize ilçelerinde kuvvetli fırtına (50-70, hamlesi 90 kilometre/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Kuzey Ege’de rüzgarın (02.12.2023) Cumartesi sabah saatlerinden itibaren güneyinin açıkları ve kuzeyinde, güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, (03.12.2023) Pazar günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

PAZAR GÜNÜ ETKİSİNİ AZALTACAK

Batı Karadeniz’in batısında (Kırklareli-İstanbul) rüzgarın, yarın (01.12.2023 Cuma) öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, Pazar günü (03.12.20223) öğle saatlerinde etkisini azaltması beklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x