Murat Ağırel: Fenomen Bilem 3 yılda 20 bin lira vergi ödemiş

‘Gelin Evi’ yarışması ile tanınan ve lük yaşantısı ile dikkat çeken sosyal medya fenomeni Nevra Bilem gündemdeki yerini koruyor. Bilem ile ilgili açıklamalarda bulunan gazeteci Murat Ağırel, altın kemerleri, bilezikleri, kolyeleriyle bilinen Nevra Bilem’in eşi Murat Bilem’in ödediği vergiyi açıkladı.

Ağırel, Murat Bilem’in BURTİD Dernek Başkan Yardımcısı ve Trias Turizm’in sahibi olduğunu belirtti ve Bilem’in araç kiralama ve tur şirketi için 3 yılda sadece 20 bin 257 TL vergi ödediğini belirtti.

Ağırel, şöyle yazdı:

“Nevra Hanım ne kadar beyanda bulundu bilmiyorum. Ulaşmaya çalıştım başaramadım ancak araştırıyorum. Ev hanımı olan Nevra hanımın eşinin iş yerini inceledim. Murat Beyin işler kötü galiba. 2020 yılında 2019 TL Matrah beyan etmiş 444 TL vergi ödenmiş. 2021 yılında 30.892 TL Matrah beyan etmiş 7.723 TL vergi ödenmiş. 2022 yılında 52.569 TL Matrah beyan etmiş 12.090 TL vergi ödenmiş Yani toplamda 3 yılda 20.257 TL. (Yirmibin İkiyüz Elliyedi Türk Lirası) vergi ödenmiş.”

DOLANDIRICILIKLA SUÇLANIYOR

Murat Bilem, eşi Nevra Bilem için sürekli pahalı hediyeler alıyor ve lüks mekanlarda büyük organizasyonlar düzenliyor. Nevra Bilem’in ‘Canım altın çekti’ sözü üzerine Murat Bilem, fırından ekmek almaya giderken bir de kuyumcuya uğrayıp külçe altın satın alabiliyor. Murat Bilem, Nevra Bilem için düzenlediği bir sürprizde ise kuyumcuyu eşinin ayağına getiriyor. Nevra Bilem ise eşine büyük bir markadan pahalı bir saat hediye ediyor.

Hakkında 30 ayrı şikayet olduğu belirtilen Nevra Bilem’in dolandırıcılıkla suçlanıyor. Mağdur olduğu iddiasıyla kendisine mesaj atan bir kullanıcıya gönderdiği ses kaydı da gündem olan Bilem, “Ben suçluyu haklıyı ayıramıyorum, ayıramadığım için de bir ödeme yapmıyorum. Ben parasında değilim, ben dolandırıldım yani, ben şu an kimseye güvenemiyorum. Allah nasip ederse sen duanı et, Ramazan’da bolca duanı et, o para seni bulur” demişti. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*