Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov Geleceği Görebildiğini İddia Etti: “Tanrı Bana Bu Yeteneği Verdi!”

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, ülkesinin 20 veya 30 yıl sonraki halini görebildiğini, bu yeteneğin kendisine Tanrı tarafından bahşedildiğini söyledi. Açıklamanın detayları için buyurun…

Kaynak: https://www.rt.com/russia/582280-cent…

Orta Asya ülkesi Kırgızistan’ın Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada ülkenin gelecek on yıllarını görebileceğini iddia etti.

Caparov, açıklamasını Kırgızistan’ın geleceğini tahmin etmek ve tanımlamak üzere eğitilmesi gerektiğini söylediği yetenekli çocuklar için bir lise açtıktan bir hafta sonra yaptı.

Açılış töreninin ardından yerel bir haber ajansına verdiği röportajda Caparov, ‘Bu (yeteneğe) sahibim, 20 veya 30 yıl içinde ulusumuza ne olacağını ve nasıl bir yol izleyeceğini görebiliyorum’ dedi.

“Bu his bana Tanrı tarafından bahşedilmiş olmalı” dedi. Cumhurbaşkanı, herkesin sadece şu anda neler olduğunu gözlemleyerek geleceği tahmin edebileceğini de sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı ayrıca kamu görevlilerinin işe alım sistemini de eleştirerek Kırgızistan’ın Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazanmadan önce sahip olduğu profesyonel eğitim sistemini terk ettiğini ve bunun yerine adam kayırmacılığı getirdiğini söyledi.

Ülkesinin artık en başından itibaren profesyonelleri eğitmeye başlayacağını ve ancak o zaman Kırgızistan’ın gelecek yüzyıldaki geleceğini tahmin edebileceklerini ve bu geleceği tanımlayabileceklerini söyledi.

Öğrenciler cumhurbaşkanlığı lisesine her yıl ülke çapında düzenlenen bir yarışma temelinde kabul edilecek. Altı yıllık düzenli eğitimin ardından yarışmaya katılabilecekler. Önümüzdeki akademik yıl için okula sadece 75 öğrenci kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x